Prosinec 2015

10.12. měla Verunka 13 měsíců. Dle domácího vážení a měření má cca 10,5 kg a 80 cm. Pro porovnání, Kubík měl ve 13 měsících cca 9,6 kg a 80 cm. Verunka už vydrží bez držení chvíli stát, takže ještě udělat u toho krůček a nespadnout a umí chodit 😉 Má 8 zoubků a čištění zoubků je spíš kousání kartáčku. Takže ji rychle musím přejet zoubky kartáčkem, protože po pár vteřinách mi už rve kartáček z ruky, aby ho už mohla držet sama a kousat ho. A z Verunky je pěkný tyran. Když není po jejím, tak umí spustit pěkný řev. Anebo když ji Kuba chce vzít hračku, tak se jenom tak nedá, hrozně bojuje, jen tak něco z ruky nepustí…i já mám občas problém ji něco z ruky vyrvat. Nemluvě o tom, jak umí Kubíka škrábnout, nebo zatáhnout za vlasy, když se o něco perou. Chudák Kubík až bude Verunka větší.

Kubík už umí napočítat do 14. Ale asi ho to už v češtině nebaví (když už zná všechny čísla 0-9), tak už mu musíme říkat čísla v angličtině. Po anglicky už umí říct čísla 1 a 9. Kubík byl konečně 4.12. na očkování proti spalničkám. Reakce na očkování (horečky, rýma nebo vyrážka) mají přijít 7 až 12 den po očkování. Dnes je to 8-mý den, tak už každou chvilku to vypukne. Ať už to má chudák za sebou a může si v klidu užít Vánoce.

Je 24.12. a to znamená, že jsou tady konečně Vánoce. Nakonec jsme se toho Ježiška dočkali. Bylo to moooc príma. A dnes má Kubík 2 roky a 7 měsíců. Dle domácího měření a vážení má cca 13,5 kg a 96,5 cm. Očkování proti spalničkám proběhlo naštěstí bez horečky, Kubík měl jenom rýmu…asi 3 dni (nějaký devátý až 11 den po očkování). Anglicky už umí tyto čísla: 1,2,3,5,6,8,9,10 (van, tju, tvi, fajs, sik, ejt, nai, ten 🙂 🙂 )

A Verunka na Štedrý den udělala své první krůčky. Od rána řádila kolem pohovky a snažila se běhat kolem ní bez držení.

Už je to 10 měsíců od operace nadledvinky a já zatím pořád beru hydrokortizol, ale už jenom malou dávku a cítím se zase o trochu líp. Ale pořád to není ani 60% z toho co dřív. Já už chci být zase zdravá a plná energie. Ježíšku, to je mé přání…