Prosinec 2016

10. prosince měla  Verunka 2 roky a 1 měsíc. Váží 12,5 kg a měří 89,5 cm. Pro porovnání, Kubik měl 13,2 kg a 93,5 cm.

Verunčin slovník:
hlava = „vava“
nos = „nos“, minulý měsíc to byl ještě „no“
krk = „krk“ (to r tam moc nejde slyšet)
moc = „mo“
ještě = „etě“
stačí = „tatí“
dost = „dot“
nic = „nic“

5.prosince jsme se byli podívat do Tesca na Mikuláše, čerta a anděla. Minulý rok se Kubík nebál, zato letos se trochu bál. Chvilku mu trvalo, než se k nim přiblížil, ale nakonec se s nimi i vyfotil. Zato Verunka, ta tak statečná není. Ona i chtěla (protože videla, že Kubík od nich dostal malinkou tyčinku mars), ale nenabrala tolik odvahy. Ale naštěstí má hodného bratříčka, který se s ní o tu malou mars podělil. A pak jsme se v 18 hodin u Tesca podívali na nádherný Mikulášský ohňostroj. Vrátili jsme se domů a na děti už čekali nachystané dobrůtky od Mikuláše.

Zatím teda ten prosinec co se týče zdraví nic moc. Všichni jsme už stihli být nemocní a to je teprve 12-teho. Ale nejhůř je na tom Kubíček. Nejdřív zánět nosohltanu, pak pátá dětská nemoc a teď v sobotu zvracel a teploty 38,4…no snáď si to už odbyl a bude už zdravý.

Letos jsme Vánoce a vánoční svátky trávili mimo Prahu. 22.prosince ráno jsme vyjeli do Zlína, tam nám nadělil Ježíšek dárečky a 25.prosince jsme jeli na týden na Slovensko. Tam na nás Ježíšek taky nezapomněl 😉 Kubík i Verunka byli moc hodní….že by to bylo za odměnu, že dostaly tolik dárečku? No každopádně to bylo fajn a ja si do nového roku přeji, aby jim to zůstalo:-) ….ale ještě víc si přeji, ať jsou pořád zdraví.

24.prosince měl Kubíček 3 roky a 7 měsíců. A už teď je nešťastný, že v létě bude mít 4 roky. Pořád říká, že nechce mít 4 roky a každý den se minimálně 3-krát zeptá, jestli má pořád 3 roky a když mu potvrdíme že jo, tak je spokojený. On chce mít pořád 3 roky. Je snad jediné dítě, které chce zůstat dítětem. Váží 15,8 kg a měří 104 cm.