Leden 2019

Drahá rodinko, kamarádi, známí, máme tady nový rok a ja vám za celou naši rodinu přeji do nového roku hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a rodinné pohody. Ať máme i tenhle rok všichni naprosto bezvadný.

10.ledna měla Verunka 4 roky a 2 měsíce. Váží 17,9 kg a měří 108 cm. Pro porovnání Kubík měl 17 kg a 108 cm.

My máme leden zatím suprový. Na Silvestra sněžilo, takže na Nový rok i 2.ledna jsme si užívali sníh (i když přes den bylo asi -14°C, tak jsme ven museli). Pak se oteplilo až na 14°C, tak jsme všichni v sobotu 5.1. vyrazili do whirpoolky. Tá nám bude v Praze moc chybět. Bylo to moc super. A aby toho nebylo málo, tak nám zase v pátek 11.ledna nasněžilo (tentokrát docela hodně, možná i 20 cm) A jelikož bylo v pátek odpoledne už hodně sněhu a bylo kolem 0°C, tak Béďa toho využil a šel do whirpoolky užívat si pohled na sníh z vody 🙂 Pak v sobotu jsme s kámoškou a jejími dětmi vyrazili bobovat. Děti si to moc užily a jelikož se u toho unavily, tak usnuly o hodinku dřív než jindy. Takže za mě: Ať žije sníh 🙂 (a od té doby, nám tak 2x do týdne sněží)

Jelikož by měl Kubík absolvovat 5-letou prohlídku (plus očkování Boostrixem) a Verunka nebyla na 3-leté prohlídce a už má 4), tak jsme je objednali na prohlídku k pediatrovi tady. (tady jsou prohlídky každý rok, takže s tím nebyl problém a objednali nás na 3.ledna). Roční prohlídky jsou tady placené pojišťovnou, takže jsme nemuseli u dr. nic platit – a pojišťovna za každého zaplatila pediatrovi přes 2 kila – jenom za blbou prohlídku, kdy je změřili, zvážili a zkontrolovali zrak a sluch. Ale je fakt, že jsme tam s doktorem byli asi hodinu a půl. (probírali jsme rodinnou anamnézu- museli jsme vyplnit x stran dotazníku)

Bohužel tady dávají Boostrix až od 7 let, takže nám Kubíka tady nenaočkují. Bála jsem se, že se budu muset s dětmi vrátit do ČR už začátkem května, aby jsme ho stihli naočkovat tím povinným Boostrixem (který se očkuje mezi 5-6 rokem). Tak jsem to zjišťovala u naší ex doktorky a naštěstí je očkování možné až do 7 narozenin, takže ho naočkujeme v létě v ČR. Tak jsem moc ráda, že tady můžeme zůstat až do konce a užít si ještě každodenní blbnutí v bazénu. (Kubík totiž říká, že se do ČR netěší, protože tam nebude mít bazén. Takže když si ho půlku léta užije tady, tak snad ten návrat nebude pro něho až tak hrozný)

Od soboty 19.ledna jsem začala chodit na kurz angličtiny. Každou sobotu 9-14 hod. až do konce března. Můj učitel angličtiny pochází z Rakouska. (mám nějak na německy mluvící lidi štěstí a jsem za to ráda, protože jsou zatím všichni úžasní a jsem moc ráda, že jsem je potkala/seznámila se s nimi, po některých se mi bude dost stýskat) Ve skupině je nás 25 a jsou tam lidi snad z celého světa (2xMexiko, Kostarika, Guatemala, 2xBrazilie, Rusko, Severní Korea, Alžír, Mali, 2xSomálsko, moje maličkost a zbytek si nepamatuji) Některé jejich jména jsou příšerné, to člověk má problém je správně přečíst, natož zapamatovat si je.

24.ledna měl Kubík 5 let a 8 měsíců. Váží 18,5 kg a měří 116,5 cm. (za chvíli bude Verunka vážit víc než Kubík. Já se z toho kluka zbláznim :-(. Ještě že máme Verunku a nejsme podezřelí, že děti týráme, že jim nedáváme najíst, když je Kubík takový hubeňour).