Prosinec 2019

10.prosince měla Verunka 5 let a 1 měsíc. Váží 18,5 kg a měří 113,5 cm. Pro porovnání, Kubík měl 18,3 kg a měřil 114 cm.

Letošní vánoční svátky byli pro nás hodně blbé. V neděli 22. prosince jsem lehla s teplotami 39°C. V pondělí 23.prosince jsem byla u doktorky. Závěr: viróza. Vrátila jsem se od doktorky a Verunka už ležela s teplotou 38,5°C. Nakonec ji to párkrát vylezlo na 39°C. A aby toho nebylo málo, tak v úterý večer padnul za oběť Kubík s teplotami 39,6°C Nejhorší bylo, že mu teplota po paralenu nechtěla moc klesat. Po sirupech na snížení teploty oba dva okamžitě zvrací, čípky už zásadně odmítají a tak nezbývalo nic jiného jenom paralen, sprchování a zábaly. Ale objevila jsem pak, že se prodává i nurofen pro děti od 6 let, tak už jsme pro příště zásobeni. Když jsem byla totiž v pondělí 23.prosince v lékárně a ptala se na něco na snížení teploty pro 5-leté dítě (to měla teploty jenom Verunka), tak říkala jenom sirupy, čípky nebo paralen. Nenapadlo mě zeptat se i na 6-ti leté dítě. V pátek 27.12. jsme byli s dětmi u pediatra a taky jim potvrdil virózu. A to nebylo vše. Na Silvestra jsem padla za oběť podruhé. Tentokrát mě skolil zánět nosohltanu a skončila jsem na antibiotikách. Do práce jsem šla až 14.ledna. Takže letošní svátky jsme si vůbec neužili. Snad jsme si to už vše vybrali a budeme už jenom zdraví. A fotky u stromečku jsme byli schopní pořídit až začátkem ledna, ale pšššt, nikomu to neříkejte 🙂

Co se týče šneka Rádi, tak to dopadlo jak jsem si myslela, už mu měním trávu a dávám okurek, vodu jenom já. Ale děti pořád kontrolují, jestli vyleze z ulity, jestli ještě žije.

24.prosince měl Kubík 6 let a 7 měsíců. Váží 19,5 kg a měří 118,5 cm. Bohužel jak byl nemocný, tak moc nejedl, tak se obávám, že nám zase zhubne 🙁