Listopad 2015

A je to tady! 10. listopadu měla naše hvězda (tak říkáme Verunce) krásný 1 rok. U doktorky ji naměřili tyto hodnoty: 10 220 g a 79 cm. Pro porovnání, Kubík měl v roce 9430 g a měřil 79 cm. Verunce vyrostl 8 zoubek, pravá spodní dvojka. A Verunka nám už většinou spinká 2x denně. Verunka rozumí těmto slovíčkům: hači, haji, tuli-tuli, paci-paci, ham, voda, Kubík, táta… Možná jich je i víc, ale tyhle jsem postřehla. A umí dát placáka (plácnout do ruky, když ji zvednu a řeknu placák) a pak děláme i paci-paci… A hrozně ráda se houpe.

Verunka nemá ráda cizí lidi. Stačí když někdo na ni jenom promluví a už začíná pobrekávat. A když se ji někdo dotkne, to je řevu. Jako když jsme byly u doktorky na roční prohlídce. Celou dobu jenom řvala. A očkování byla „třešnička na dortu“. Verunka se mě držela jako klíště, takže jak jsem ji chtěla položit na pult, tak jsem se od ni nemohla odtrhnout, tak jsem nad ni stála ohlá a držela ji aspoň ručičky, doktor držel nožičku a sestřička píchla injekci. Ještě venku asi 10 minut vzlykala. Chudák moje histerka 🙁 V tomhle byl Kubík zlatíčko. Sestřička ho píchla, on párkrát zabrečel a pak už si zase „povídal“ a smál se.

Je začátek měsíce a Kubík už umí napočítat do 5. Teď si rád hraje s čísly z pěnového puzzle, které chodí nakupovat a pak vezou ten veliký těžký nákup domů, nebo chodí do ZOO, nebo se nějaké číslo ztratí a pak ho ostatní čísla hledají a nebo modelujeme čísla z plastelíny.

A co bych napsala na Kubíka… no, asi že období vzdoru graduje (sice ja pevně věřím, že teď už jsme na vrcholu, jinak si to hodím 😉 ) Za každou blbost začne řvát ale úplně neskutečně. To jsou scény. Jdeme vylít nočník, spustí řev, že vylít ne. Jdu se najíst, řve, maminka nepapat. Maminko kuličku z plastelíny, zase řev, že plastelinu nemačkat, tak jak mu mám asi tu kulicku udělat?  A hromada dalších blbosti, které končí brekem. A to je teď od rána do večera. A jeho oblíbené slovíčko je teď „UKAž“ Takže všechno chce ukázat. No horší je, když řeknu že jsou 3 hodiny a on, ukaž 3. Jak mu ukážu číslo 3, když hodinky na ruce mají tečky a digitální hodiny ukazují 15:00? Nebo když se vykakal a my jsme řekly že má moc špinavý zadek, že ho jdeme raději umýt. A on, ukaž špinavý zadek 🙂 Nebo když řekneme že Verunka je pokakaná až za ušima. A on, ukaž…a už ji kontroluje uši 🙂 Nebo když táta řekne: „Konečně je pátek “ A on: “ Ukaž“

A teď jedna historka co mě pobavila. Kubik si chtěl sednout do kočárku pro panenky. Říkám : „Kubi, nesedaj do toho kočárku, si těžký, zlomí se to a spadneš, ublížiš si. Když chceš, choď do chodby a sedni si tam do kočárku.“ (myslela jsem do Verunčinho) A on vzal kočárek pro panenky do chodby a začal do něho lézt, že si tam sedne. 🙂

Je 24.11. a to znamená, že za měsíc budou Vánoce….no to síce taky, ale hlavně to znamená, že Kubík má 2 a půl let. Kubík váží 13,5 kg a měří 96 cm. Kubíkovi rostou spodní pětky, levá už je venku asi celá a pravou má tak do půlky. Takže už má 18 zubů. A už umí napočítat do 8.

Kubikův slovník:
ovečka = „oveka“
kačenka = „kakenka“
nastupovat/vystupovat = „apovat/ypovat“
přechod = „kechod“