Microsoft a VW (Seattle, Washington, USA)

Ve středu 8.8. jsme měli budíka na 6:45, protože jsme pospíchali do Seattlu (měli jsme tam u VW domluvený servis auta) a nevěděli jsme, jak dlouho zůstaneme stát na hranicích Kanada-USA z důvodů pečlivých kontrol amerických pohraničníků. Hotel jsme opustili kolem 8:30. Na hranicích jsme byli po 9-té hodině, pár minut jsme stáli na hranicích (asi 3 min), jenom zkontroloval pasy, pár otázek na tělo pro koho pracuji, co dělám, co dělá firma a jestli mám něco z Kanady a byli jsme vpuštěni do USA. Docela milé překvapení – ale nutno dodat, že jsme si vybrali ten hraniční přechod, který měl nejlepší recenze na Google. Většina hraničních přechodů měla hodnocení ve 5* ve směru do Kanady (tedy Kanadská hraniční kontrola) a 2,5* na straně USA.

Nejdřív jsme se šli podívat do Microsoft Visitor Center v Redmond (poblíž Seattle). Microsoft Visitor Center nabízel na hraní pár XBoxů, ukazovali HoloLens, historii počítačů a na velkých LCD obrazovkách si děti kreslily. Ukázáno bylo i pár nových konceptů pro slepé lidi, umělá inteligence odhadující věk lidí (mě tipoval trošku méně let), pak rozpoznávání nálady osoby a tak dále. Nakonec jsme navštívili obchod s produkty Microsoft.

Následovala návštěva VW servisního střediska, kde jsme předali auto a počkali jsme si na provedení servisu hodinu a půl. Vše bylo v pořádku a máme to za sebou –  jednalo se o kontrolu auta po roce, nebo po 10 000 mil. Zrovna to vyšlo tak blbě, že před dovolenou to byl rok, tak jsme se objednali na kontrolu v Denveru, ale když jsme tam přijeli, tak nám řekli, ať dojedeme po dovolené, že zatím máme najeto málo mil. Jenže když jsme to předběžně počítali, tak po návratu by to bylo cca 10 500 mil, takže by jsme překročili 10 000 mil, tak jsme se raději objednali do Seattlu, ať nejsou problémy, že jsme nesplnili interval.

A nakonec jsme jeli do hotelu v Tacoma, stát Washington. Cestou byli hrozné kolony. (oba v autě usnuly, venku hrozný smažák 34°C) Spát jsme šli zase pozdě.